4.BİLİM VE SANAT ŞENLİĞİ

İzmir Koleji'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği
IV. Bilim ve Sanat Şenliği Saygı duruşu ile ve İstiklal Marşı ile başladı.Öğrencilerimiz hem meraklarını hemde yaratıcılıklarını sergilediler.Kurdele kesme törenini gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ŞAHİN ''Çalışmadan yorulmadan rahat yaşamanın yollarını arayanlar, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Önce haysiyetlerini, sonra istikballerini ve istiklallerini kaybetmeye mahkum olurlar’. Onun için çalışacağız ve yorulacağız” ifadelerini kullandı. Programın devamında Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul öğrencileri istasyonları dolaşması ile bilimsel merak duygusunun üst seviyelere çıkılması amaçlandı .Fen Bilimleri Zümresi tarafından şov deneyleri ile öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi . 
Fil Dişi Macunu Deneyi, Kimyacı Kibriti Deneyi , 
Altın Kar Deneyi ,
Mor Duman Deneyi ,
Kara Yılan Deneyi ve 
Sıcak Buz Deneyi güne damgasını vurdu. Sanatsal etkinliklerde hız kesmeden devam etti .Moonstar dans ekibi,
DSİ ritmik jimnastik ekibi ,
Freestyle Style top cambazı ve halk oyunları sergilendi .Satranç ve resim takımı öğrencileri başarılarıyla gündemdeydiler.Eğitim programı içinde teorik olarak öğretilen bazı konuların pratiğe dökülmesi ,çeşitli konularda bilgi seviyelerinin arttırılması ,
takım çalışması ,
sunum deneyimleri,
el becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmış oldu.Bilim ve Sanat Şenliği etkinliğimizde emeği geçen tüm İdarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.