E-Pals

E-pals nedir?
ePals dünyanın her yerinden insanların iletişim kurduğu, küresel farkındalık ve kültür odaklı projeler üzerinde çalıştıkları bir on-line eğitim topluluğudur. Öğrenciler internet teknolojilerini kullanarak  günümüz akademi ve iş dünyasının ihtiyacı olan dijital becerileri öğreniyorlar. Bu süreçte birçok öğretmen ve öğrenci bir ömür sürecek uluslararası arkadaşlıklar kurarlar.

Biz de İzmir Koleji Yabancı Diller Bölümü olarak, öğrencilerimizin bu topluluğa katılmasını dünyanın çeşitli ülkelerinden arkadaşlıklar edinerek, dil becerilerini bu yolla geliştirmelerini istedik. Öğrencilerimiz kurdukları dostluklar sayesinde hem dil öğrenmelerine katkı sağlayacak ortamı oluşturmuş, hem de yeni kültürler öğrenerek genel kültür seviyelerini arttırmış olacaklar. İzmir Koleji öğrencileri, edindikleri yabancı arkadaşları sayesinde yeni projelere bir imza daha atmış olacaklar.

İzmir Koleji, Yabancı Diller Bölümü olarak bütün öğrencilerimizin, genel kültürleri yüksek, dil becerileri gelişmiş, projeler yaratabilen, bilim ve teknolojiden yararlanan, uluslar arası alanlarda kendilerini gösteren bireyler olmasını istiyor ve bunu yürekten destekliyoruz.